Ami igaz, az igaz a 27 db felvarrása után kissé eltolódik a felső szél, de ha elég ráhagyással dolgozok, akkor ezt könnyen lehet kompenzálni. A csíkok felvarrása után az egészet ráhelyezem vatelinre (egész pontosan én ezt használom) majd az árkokban megtűzöm. Így már fixen marad, majd a közepére helyezem a félköríves mintát.
A háta részt tűzöm.
A barna szín (nekem) = ősz = levelek.
Az oldalrészt kibélelem még egy merevebb anyaggal, majd azt is megtűzöm, utána szabom.
A bélés kiválasztása nem kis feladat számomra. Nekem fontos, hogy szép legyen, ugyanakkor táska esetében legyen egy kis tartása is. Nem praktikus, ha sötét színű, hiszen egy női táskában amúgy sem könnyű megtalálni valamit, hát még ha a sötét is a belseje .......
A háta bélésre szoktam tenni zippzáros belső zsebet, az eleje bélésre pedig rávarrottat. Ma eljutottam odáig, hogy kész minden kisebb alkatrész (zippzárhoz pánt, fülek, zsebek) az összevarrás marad későbbre.


Ági
Még sosem merült fel bennem a világos táska-belső, pedig milyen logikus :))
VálaszTörlésSokáig én is csak "passzoló" árnyalatú bélést tettem. Egyszer aztán megtörtem a szokást és megkedveltem a világosabb színt belül. Nekem bejött :-)) Kívülről egyébként nem látszik a másság, hiszen teljesen záródó darabról van szó.
VálaszTörlés